Stowarzyszenie Opieki nad Młodzieżą i Dziećmi Niepełnosprawnymi „Promyczek” » Działalność Stowarzyszenia - Rok 2009

Szkolenia pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku

Szkolenia pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8
im. Jana Pawła II w Gdańsku W listopadzie 2009 roku, dzięki przychylności Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku, Pani Danuty Kokot, przeprowadziliśmy szkolenia pracowników w/w Zespołu w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Prelegentem był Dr Piotr Zieliński a część medyczną poprowadził ratownik medyczny, Bartosz Półczyński.

Zestaw komputerowy dla niepełnosprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Gdańsku

Zestaw komputerowy dla niepełnosprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 5
im. Jana Pawła II w Gdańsku Dzięki naszym darczyńcom, w listopadzie 2009 roku sfinansowaliśmy zakup specjalistycznego zestawu komputerowego dla niepełnosprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Gdańsku.

Stabilizujący fotelik rehabilitacyjno - terapeutyczny WOMBAT dla Oliwii Sarpalius Stowarzyszenie „Promyczek” w październiku 2009 roku częściowo zrefundowało zakup stabilizującego fotelika rehabilitacyjno-terapeutycznego „WOMBAT” marki R82, a w maju 2010 roku pokryło całkowite koszty zakupu dodatkowego wyposażenie do niego: stolika, pasa biodrowego i pasków do mocowania stóp. Dzięki temu Oliwia może w prawidłowej pozycji odrabiać lekcje, rysować, czytać książki i spożywać posiłki a liczne funkcje, które posiada fotelik znacznie ułatwiły rodzicom proces sadzania, zsadzania i przemieszczania Oliwii w mieszkaniu.

Janek Koczyk podczas obozu w Tleniu

Janek Koczyk podczas obozu w Tleniu Dzięki pomocy Stowarzyszenia „Promyczek” na przełomie września i października 2009 roku Janek Koczyk mógł uczestniczyć w dwutygodniowym turnusie zorganizowanym w Tleniu (w Borach Tucholskich) przez Międzynarodowy Instytut Dr Swietłany Masgutowej. Podczas turnusu Janek był poddawany intensywnej rehabilitacji z wykorzystaniem terapii stosowanych przez Instytut w ramach Programu „MNRI TM – Neurosensomotorycznej Integracji Odruchów®: terapii taktylnej, terapii neurostrukturalnej, terapii integrującej odruchy ustno - twarzowe i wzrokowo - słuchowe oraz archetypy rozwoju ruchowego, repatterning schematów odruchów, a także zajęć stymulujących układ przedsionkowy na desce do balansowania, kynoterapii i arteterapii. Turnus dla Janka był bardzo owocny, gdyż nastąpiła poprawa w obszarze mowy, motoryki małej, a także znacząco polepszyła się jego stabilność ciała i równowaga.

Sprzęt rehabilitacyjny dla Przedszkola nr 77 w Gdańsku

Sprzęt rehabilitacyjny dla Przedszkola nr 77 w Gdańsku W maju 2009 roku przekazany został do przedszkola sprzęt rehabilitacyjny: kliny, wałki, formatki i materace.

Test Leitera dla Przedszkola nr 77 w Gdańsku

Test Leitera dla Przedszkola nr 77 w Gdańsku W kwietniu 2009 roku zakupiony został Test Leitera do gabinetu psychologa w Przedszkolu nr 77 w Gdańsku, wykorzystywany do badań psychologicznych małych dzieci.