Stowarzyszenie Opieki nad Młodzieżą i Dziećmi Niepełnosprawnymi „Promyczek” » Działalność Stowarzyszenia - Rok 2010

Maciek Smoliniec podczas turnusu rehabilitacyjnego

Maciek Smoliniec podczas turnusu rehabilitacyjnego W grudniu 2010 roku, dzięki funduszom zebranym z przekazywanego 1% podatku, dofinansowaliśmy uczestnictwo Macieja Smoleniec w dwóch turnusach rehabilitacyjnych. Zastosowana podczas nich terapia, umożliwia Maćkowi prawidłowy rozwój oraz znacząco wpływa na poprawę codziennego funkcjonowania. Prócz turnusów, zdecydowaliśmy także o partycypowaniu w kosztach codziennej, domowej rehabilitacji Maćka (niezwykle istotnej, jeśli chodzi o utrzymanie osiągniętych rezultatów podczas turnusów) oraz zajęć logopedycznych i pedagogicznych.

Julka Dubrowska podczas zajęć rehabilitacyjno - pedagogicznych oraz specjalistyczny sprzęt zakupiony dla niej w 2010 roku Na przestrzeni 2010 roku partycypowaliśmy w kosztach organizacji wzmożonych zajęć rehabilitacyjnych naszej, stałej podopiecznej, Julki Dubrowskiej. Zapewnienie częstych i stałych godzin terapii rehabilitacyjnej, przyczynia się do sukcesywnej poprawy sprawności fizycznej Julki oraz pozwala utrwalać osiągnięte już rezultaty. Ponadto, na wniosek Państwa Dubrowskich, Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o sfinansowaniu zakupu specjalistycznego krzesła prysznicowego, w znacznym stopniu ułatwiającego pomoc Julce przy codziennych czynnościach higienicznych.

Oliwia Sarpalius podczas turnusu rehabilitacyjnego w Mielnie - 2010 rok

Oliwia Sarpalius podczas turnusu rehabilitacyjnego w Mielnie - 2010 rok W czerwcu 2010 roku zadecydowaliśmy o dofinansowaniu z posiadanych środków pobytu Oliwii wraz z opiekunem na trzytygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku „EUROMED” w Chłopach k. Mielna. Nasza podopieczna była tam rehabilitowana metodą opartą na zastosowaniu adaptowanego kombinezonu kosmicznego „Adeli”. Intensywność rehabilitacji podczas kolejnego już pobytu Oliwii w ośrodku „EUROMED” pozwoliła jej na znaczne postępy w rehabilitacji. Między innymi udało się jej zacząć samodzielnie poruszać się za pomocą kul łokciowych.

Ogrodowy zestaw zabawowy w Przedszkolu nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku Na przełomie marca i kwietnia 2010 roku, ze środków zgromadzonych przez Stowarzyszenie, zakupiony został do Przedszkola Nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym duży zestaw zabawowy do przedszkolnego ogrodu. W skład zestawu wchodzą dwie zjeżdżalnie, piaskownica, stolik i wciągarka do piasku i co najważniejsze podjazd dla wózków tak, aby dzieci mogły jak najwięcej korzystać z różnych elementów tej konstrukcji. A jaka zabawa i frajda kiedy można zjechać z takiej super zjeżdżalni. Pozdrowienia i podziękowania od Dzieci z Przedszkola Nr 77 w Gdańsku.

Oliwia Sarpalius podczas hipoterapii w ośrodku "Easy Rider" w Buszkowych/k. Gdańska

Oliwia Sarpalius podczas hipoterapii w ośrodku Dzięki przekazanemu przez Państwa 1% podatku dochodowego, byliśmy w stanie pokryć całkowity koszt 7 jazd hipoterapeutycznych w stadninie „Easy Rider” w Buszkowych koło Gdańska, z których wiosną 2010 roku korzystała Oliwia. Ta forma rehabilitacji jest szczególnie lubiana przez naszą podopieczną, która kocha konie i jazdę na nich, a także bardzo lubi przebywać w stadninie, czyścić i karmić zwierzęta oraz rozmawiać o nich z pracownikami stadniny.