Stowarzyszenie Opieki nad Młodzieżą i Dziećmi Niepełnosprawnymi „Promyczek” » Działalność Stowarzyszenia - Rok 2011

Zakup lampy Lumina dla NZOZ Ośrodka Wczesnej Interwencji w Gdyni, prowadzonego przez PSOUU Koło Na początku października Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o przekazaniu środków finansowych na zakup lampy Lumina dla NZOZ Ośrodka Wczesnej Interwencji w Gdyni, prowadzonego przez PSOUU Koło. Lampa Lumina przeznaczona do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i światłoleczniczych. Uzyskuje się dzięki temu zmniejszenie napięcia mięśni, rozszerzenie naczyń krwionośnych i wiele innych korzystnych efektów.

XI Ogólnopolska Konferencja dotycząca Nauczania i Wychowania Integracyjnego

XI Ogólnopolska Konferencja dotycząca Nauczania i Wychowania Integracyjnego Dnia 1 kwietnia 2011 roku odbyła się w gdańskiej szkole podstawowej nr 44 im. A. Mickiewicza XI Konferencja dotycząca Nauczania i Wychowania Integracyjnego. Nasze Stowarzyszenie miało zaszczyt brać czynny udział w przygotowaniach tegoż wydarzenia. Tegorocznym tematem przewodnim była stymulacja uwagi słuchowej i jej wpływ na rozwój kompetencji kluczowych. Konferencja składała się kilkunastu wykładów i zajęć warsztatowych, prowadzonych przez specjalistów dysponujących wieloletnim doświadczeniem. Wśród nich była, bardzo dobrze znana i ceniona, dr Joanna Ratyńska z Instytut Patologii i Fizjologii Słuchu w Warszawie. Udział w wykładach i warsztatach wzięło wielu gości z całego kraju. Podczas niezliczonym dyskusjom zostało wymienionych wiele interesujących informacji. Szkole Podstawowej nr 44, jako głównemu organizatorowi, gratulujemy doskonałego przygotowania wydarzenia a wszystkich Państwa zapraszamy na kolejną, XII już edycję w przyszłym roku!