Stowarzyszenie Opieki nad Młodzieżą i Dziećmi Niepełnosprawnymi „Promyczek” » Działalność Stowarzyszenia - Rok 2018

ODLOTOWE FERIE 2018 - tydzień przepełniony rozrywką dla podopiecznych i uczniów Gdańskich placówek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Między 29 styczniem a 2 lutym, wspólnie z Niepubliczną Szkołą Przysposobienia do Pracy w Gdańsku oraz Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Gdańsku zaprosiliśmy kilkudziesięciu uczniów i wychowanków wymienionych placówek na prawdziwie ODLOTOWE FERIE! kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężoną, w zespół ze swoimi asystentami, było zapeszanych do wciąż to nowych zadań. Wybór był obfity i obejmował:
- zajęcia warsztatowe – ZRÓB SOBIE WIERSZ, w trakcie których powstała książka „Wiersze zebrane”. Każdy miał okazję ”zrobić” wiersz na drodze artystycznego recyclingu. Poza tym zaprosiliśmy wszystkich do kina a w repertuarze były musicale.
- dzień rockowy, od rana trwały wielkie przygotowania: fryzury, stroje, tatuaże… a potem koncert live.
- cykl zajęć sportowych. Przez cały dzień uczestnicy mogli korzystać z zajęć na sali Integracji Sensorycznej. Centralnym wydarzeniem dnia był wielki Turniej Boccii, 6 drużyn stanęło do walki o zwycięstwo, zabawa była przednia, rywalizacja zacięta. Zwyciężyła drużyna „ŚRUBKI”.
- karnawałowe szaleństwo – DISCO – GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY… Ponownie przygotowania od samego rana a potem wspólna zabawa!
- dzień orientalny, czyli sesje wyciszające przy misach i gongach… było to dla wszystkich ogromne przeżycie. Poza tym można było popróbować potraw orientalnych, mało tego… każdy musiał po części sam je przygotować!